АТУ вимагає найшвидше оприлюднити закон про повернення до тестового режиму механізму призупинення реєстрації податкових накладних

Дата публікації: 12-12-2017 - 12:14

7 грудня 2017 року народні депутати прийняли Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році (законопроект №6776-д), який передбачає повернення до тестового режиму механізму призупинення реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

«За» проголосувало 252 народних депутатів.

Беручи до уваги високу соціальну значущість для українського бізнесу прийнятого 7 грудня вищевказаного закону, Асоціація тваринників звернулася до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія та Міністра юстиції України Павла Петренка з офіційним зверненням опублікувати зазначений закон в офіційних друкованих виданнях України відповідно до вимог законодавства у максимально короткі строки.

«Ми вважаємо, що даний документ повинен бути якнайшвидше оприлюднений – зазначила голова АТУ Ірина Паламар. – Адже робота підприємців по суті заблокована, кожного дня вони втрачають гроші».

Відповідно до ч. 5 ст. 94 Конституції України закон України набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування.

Прикінцеві та перехідні положення прийнятого Закону говорять, що Закон набирає чинності з 1 січня 2018 року, за виключенням окремих випадків.

Також Статтею 57 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти, які визначають права і обов`язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов`язки громадян, не доведені до відома населення у порядку, встановленому законом, є нечинними.

Метою офіційного оприлюднення нормативно-правових актів є доведення їх тексту до відома максимально широкого кола осіб, аби будь-яка особа мала можливість ознайомитися з виданнями у зручний для себе спосіб.

Основним же законодавчим актом, що встановлює порядок доведення до відома населення нормативно-правових актів, є Указ Президента України від 10 червня 1997 року № 503/97 “Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності”. Відповідно до статті 3 зазначеного вище Указу Президента громадяни, державні органи, підприємства, установи, організації під час здійснення своїх прав і обов`язків повинні застосовувати закони України, інші акти Верховної Ради України, акти Президента України і Кабінету Міністрів України, опубліковані в офіційних друкованих виданнях (”Офіційний вісник України”, газета ”Урядовий кур’єр”, газета ”Голос України”, ”Відомості Верховної Ради України”)  або одержані у встановленому порядку від органу, який їх видав.

Нагадаємо, масове блокування податкових накладних сталося після запровадження державою автоматичної системи реєстрації податкових накладних. З 1 липня 2017 року було заблоковано вже більше 500 тисяч податкових накладних, що призвело до перешкод у роботи підприємств та значних фінансових втрат.

Протягом минулого місця Асоціація тваринників України і особисто її голова Ірина Паламар вела активну діяльність задля вирішення проблеми масового блокування податкових накладних.

Зокрема,  АТУ надсилала офіційне звернення до Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Першого віце-прем’єр-міністра України -Міністра економічного розвитку і торгівлі України Кубіва С.І., Міністра фінансів України Данилюка О.О., В.о. Голови Державної фіскальної служби України Продана М.В. із проханням скасувати наказ Міністерства фінансів України №567 від 13 червня 2017 року «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування», упровадження якого і викликало проблему масового блокування податкових накладних підприємців.

Пізніше, 6 грудня 2017 року АТУ організувала прес-конференцію за участі юридичних та фінансових експертів Асоціації, які розкрили недосконалість механізму моніторингу оцінки ризиків, довівши їх нелогічність, та запропонували кроки для вирішення проблеми.

Також голова АТУ Ірина Паламар провела особисту розмову з Першим віце-прем’єр-міністром України-Міністром економічного розвитку і торгівлі України Кубівим С.І., який щиро перейнявся проблемами виробників і цілком і повністю підтримав позицію Асоціації в даному питанні. Він пообіцяв, що проблема буде вирішена.

Цього ж дня АТУ взяла участь у мітингу підприємців, що відбувся під стінами Верховної Ради проти, на якому постраждалі від масового блокування податкових накладних представники бізнесу вимагали від влади скасування Наказу №567 та удосконалення системи з реєстрації податкових накладних в цілому.

Того ж дня на вечірній сесії Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України (ПКУ) щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (законопроект № 6776-д), який передбачає повернення до тестового режиму механізму призупинення реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

 

 

Ukrainian

Читати ще