Індекс продовольчих цін ФАО залишається на стабільному рівні

Дата публікації: 05-02-2018 - 14:28

Індекс продовольчих цін ФАО – це показник змін за місяць міжнародних цін на кошик продовольчих сировинних товарів.

Він розраховується на основі середніх значень індексів цін на п'ять товарних груп – зернових культур, рослинні олії, молочних продуктів, м’яса та цукру – що оцінюються з урахуванням середнього показника частки кожної групи у експорті в 2002-2004 роках.

Про це повідомляє http://agronews.ua

Першого лютого вийшло чергове оновлення індексів.

динаміка цін

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Динаміка зміни індексу цін ФАО на продовольство, 1961-2018 роки
 
 
В січні 2018 року середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО (ІПЦФ) склало 169,5 пункту, практично не змінившись порівняно з рівнем грудня 2017 року. При цьому, значення індексу виявилося майже на 3% нижче відповідного показника минулого року. Ціни на зернові культури та рослинні олії в січні дещо укріпилися, вартість молочної продукції та цукру в цілому знизилася, а котирування м'яса залишалися незмінними.
 
В січні середнє значення Індексу цін ФАО на зернові склало 156,2 пункту, що майже на 2,5% (4 пункти) вище за грудневий показник і на 6,3% вище, ніж у січні 2017 року. Не дивлячись на наявність достатніх запасів, ціни на пшеницю та кукурудзу пішли вгору внаслідок ослаблення курсу долара США та побоювань, пов'язаних з погодними умовами. Міжнародні ціни на рис у січні продовжували зміцнюватися, головним чином у зв'язку з активізацією попиту в Азії.
 
Середнє значення цін ФАО на рослинні олії в січні склало 163,1 пункту, практично не змінившись у порівнянні з рівнем грудня: помірні ціни на пальмову олію були компенсовані зниженням котирувань інших видів олій, перш за все – соняшникової та рапсової. Міжнародні котирування пальмової олії виросли в зв'язку з активізацією імпортного попиту в очікуванні сезонного зниження обсягів виробництва в Південно-Східній Азії. Зниження цін на рапсову олію пов'язане як з наявністю надлишкової пропозиції в ЄС, так і більш високим, ніж очікувалося, рівнем запасів у Північній Америці та Австралії, тоді як зниження котирувань соняшникової олії стало наслідком млявого імпортного попиту в світі.
 
Середнє значення індексу цін ФАО на молочну продукцію в січні склало 179,9 пункту, що на 2,4% (4,5 пункти) нижче за рівень грудня 2017 року. Незважаючи на те, що зниження значення даного індексу триває четвертий місяць поспіль, він все ще на 41% вище за мінімальний рівень, досягнутий у квітні 2016 року. За місяць, що минув, міжнародні котирування вершкового масла та сиру знизилися, а ціни на сухе молоко зросли. Надлишкова пропозиція молока в Північній півкулі та в Австралії стала одним з факторів, що значною мірою вплинули на міжнародні ціни на молочну продукцію, в тому числі – на вершкове масло та сир. При цьому, ціна на цільне сухе молоко збільшилася через більш масштабне сезонного зниження обсягів виробництва молока, яке очікується в Новій Зеландії. Ціни на знежирене сухе молоко також зросли, в основному в результаті активного імпортного попиту.
 
Середнє значення індексу цін ФАО на м'ясо в січні склало 170,6 пункту, практично не змінившись порівняно з грудневим рівнем. Таким чином, значення індексу на 7,4% вище рівня січня 2017 року, але на 19,5% нижче його пікового значення, досягнутого в серпні 2014 року. Міжнародні котирування м'яса птиці та свинини продовжували знижуватися у зв'язку з наявністю значної експортної пропозиції при низькому імпортному попиті. Ціни на яловичину зросли незначно, що пов'язано зі зниженням пропозиції в Океаніі. При цьому, ціни на баранину ростуть під впливом активного міжнародного попиту, особливо в Азії та на Близькому Сході.
 
Середнє значення цін ФАО на цукор в січні склало майже 201 пункт, що на 1,6% (3,2 пункти) нижче грудневого показника і на цілих 30,4% нижче рівня відповідного періоду минулого року. Міжнародні котирування цукру продовжують знижуватися, головним чином внаслідок високої урожайності цукрових культур у основних країнах-виробниках та надлишкової експортної пропозиції.

Індекси цін ФАО на продовольство

індекс цін

Ukrainian

Читати ще